PEDRO (GRUNT, DEMENTIA 13, LARVAE RECORDS)

 


Málokomu unikla kapela GRUNT ktorá produkuje svoj moderný atmosférický Grind, ale je možno menej ľudí ktorý poznajú aj ostatné aktivity basabaskaá so pseudonymom BOY-Z. Ktorých je neúrekom a možno aj vďaka jeho iniciative sa Portugalská scéna dostáva čoraz viac do popredia a začína sa o nej vravieť.


Ahoj Pedro! Pozdravujem do slnečného Portugalska!Ďakujem že si si našiel čas na pár otázok!

Pedro- Ahoj Adam! Vždy je potešením mať príležitosť propagovať projekty, ktorých sa zúčastňujem...zvlášť, keď rozhovor vedie niekto, koho považujem za priateľa!

Veľa ľudí ťa pozná hlavne z tvojich kapiel a projektov, ktorých je mnoho, ale už menej ludi vie, že si aj kormidelník Larvae Records, kedy a ako toto vydavateľstvo vzniklo?

Pedro- Larvae Records sa objavilo v rokoch 2013/2014 a začínalo ako číre hobby, prinieslo niekoľko ultra limitovaných vydaní niektorých mojich kapiel:Holocausto Canibal/Grunt. Vždy som bol zberateľom hudby a v minulosti som dával na trh vydania spriatelených kapiel atď. Myslím že mi postupom času začal chýbať ten pocit úspechu, keď niečo vydaš cez svoje vlastné vydavateľstvo. O pár rokov neskôr začalo byť vydavánie plodnejšie a začali sme okrem kaziet vydávať aj vinyli a CD. Do teraz sa podarilo vydať 42 rôznych titulov a v blízkej budúcnosti je ich v pláne oveľa viac.

Aké požiadavky by mala kapela spĺňať , aby si ich zobral pod svoj krídla?

Pedro- Často cítim potrebu znovu vydávať undergroundove klasiky, ktoré sa dnes ťažko zháňaju za prijateľné ceny, alebo ich vydávať vo formátoch, na ktorých ešte nevyšli- pretože väčšinu času som vezeň jedinečného šarmu a emócií, ktoré nám táto klasika dáva. Čo sa týka nových kapiel, cením si kapely ktoré sa čo najviac ukazujú na pódiách a užívajú si koncertný život. Stále si myslím že toto je základ pre kariéru na dlhé trate.

•Funguje tvoj label zároveň ako distro? Všimol som si nejaké spojitosti aj s OSMOSE Production...

Pedro- Áno, Larvae tiež slúži ako distro a má šťastie že môže spolupracovať s významnými a overenými labelmy z nnášho undergroundu. So skvelým teamom Osmose sme priatelia niekoľko rokov a ich legendu sledujem už celé desaťročia. Spolupracujeme s nimi pri distribúcii niektorých ich vydaní, vždy keď je možnosť.


.Čo nové môžeme očakávať z LARVAE Records v blízkej dobe?

Pedro- Momentálne sa pracuje na reedicií GANGRENA- „Infected Ideologies“, death metalovej klasiky ktorá nedávno oslávila 25 rokov. Toto album môže byť pre niektorých ľudí neznáme, ale je vysoko oceňované mnohými ďalšími zdatnými sledovateľmi DM scény, v podstate je stále medzi Top 10 najdrahších death metalových albumov na Discogs, spolu s ďalšími nevyhnutnými klenotmi podzemia. Ako je zvykom u takýchto reedícii od Larvae, bude obsahovať veľa bonusov ako sú pôvodné demá atď. Pred pár týždňami vyšli 4 nové tituli:SKINNING- „Homicidal Experimentations“ CD (tretie album), UNFLESHED-„Twisted Path To Mutilation“ CD (prvé štúdiové album po 2 desaťročiach existencie kapely, vrátane vzácneho EP „Exhuming The Bastards“ z roku 2000),GRINDEAD-„Virus Session“CD (Live at Barracuda) a  „Shredding Extravaganza“ ktorá je virtuóznov gitarovou kompiláciu so 17timi rôznymi umelcami.


OK, poďme ku kapelám, v kolkatich momentálne pôsobí š a ako to všetko stíhaš? Máš nejaký harmonogram, stojí nejaká kapela na druhou?

Pedro- Mojou prvou kapelou boli HOLOCAUSTO CANIBAL (práve sme nahrali nové radové album), GRUNT má nový tretí album s názvom „Discipline“ a čoskoro vyjde u Larvae Records. Okrem oboch kapiel som zapojený aj do OMNIOUS CIRCLE a DEMENTIA 13 (aj keď D13 momentálne odpočíva, čoskoro bude nová nahrávka). Nerád hodnotím svoje kapely, pre mňa sú všetky dôležité, všetky sú odlišné a všetky ich cesty sú doteraz plne kompatibilné. Niektoré z nich zdieľali a stále zdieľaju spoločne elementy a hlavne sme všetci kamaráti.

.Okrem hrania hudby, vedenia Labelu si aj veľký fanúšik MC formátu, aké výhody vydiš v tomto nosiči, ktorému opäť stúpa popularita?

Pedro- Rôzne formáty majú „boom“ v navratoch. Kazeta ho tiež mala v poslednej dobe, možno vďaka niektorým limitovaným edíciám pri príležitosti „Record Store Days“. Ale pravdou je, že v kruhoch metalových fanúšikov bola kazeta vždy formátom, ktorý nás sprevádzal celé roky. Vždy sa mi páčila jej pre nosnosť, nostalgia pretáčania pásky perom a tiež problémy keď pásku zožulo. Všetko prispelo k vybudovania tohoto kultu kazety.


.Zaznamenal som že si bol aj v Portugalskej TV, ohľadom kaziet. Môžeš čitateľom priblížiť o čo vlastne išlo a ako si ku tejto spolupráci prišiel?

Pedro- Jednou z najväčších európskych lisovní je portugalská spoločnosť Edisco. Robím tam pásky už veľa rokov a okrem pracovného partnerstva je to aj osobné priateľstvo. Poslali mi pozvánku, aby som hovoril s našou Národnou televíziou o oživení formátu kazety a niektorých vydaniach nahrávok Larvae Records na páske. Bolo to veľmi super, pretože som si istý, že u mnohých divákov to vyvolalo skutočne nostalgický pocit a znova vzbudil záujem o tento skutočne vášnivý formát: MC.

.Môžeš niečo doporučiť z portugalskej scény? Čo ťa v poslednej dobe najviac hudobne zaujalo?

Pedro- Samozrejme si nemôžem pomôcť navrhnúť vypočutie celého rozsiahleho zoznamu Larvae na našom Bandcampe [larvaerec.bandcamp.com/merch]. Nájdete tam takmer 4 desiatky vydaní, ktoré si môžete vypočuť v plnom znení.Myslím si, že portugalská undergroundová scéna je živšia a pulzujúcejšia ako kedykoľvek predtým a napriek všetkým pandemickým obmedzeniam bol rok 2020 výborne referencie albumov.

.Nedá sa nakoniec neopýtať, ako vidíš ty dnešnú situáciu spojenú s COVID 19 vo svete a u vás doma v Portugalsku? Určite aj vám padlo veľa akcií, ako tráviš tento čas?

Pedro- Je zrejmé, že táto náhla pandémia nám ublížila vo viacerých ohľadoch. Vo všetkých mojich kapelách bolo zrušených veľa koncertov a takmer všetky mimo krajiny. Na koncertoch organizovaných Larvae sme mali 19. marca zrušené prvé turné [Suffocation + Belphegor] a v priebehu roka bolo zrušených alebo odložených mnoho ďalších podujatí, vrátane našej každoročnej akcie Porto Death Fest IV, kde mali účinkovať aj Morta Skuld, Undergang a celkovo viac ako 12 kapiel, ktorých vystúpenia boli nevyhnutne zrušené. Kvôli týmto zdravotným bezpečnostným obmedzeniam sme sa pokúsili viac zamerať na nové nahrávky, ale dúfam, že si zachováme odhodlanie vrátiť sa s rovnakou motiváciou čo najskôr!


Ďakujem za tvoj čas a snáď sa čoskoro stretneme na festivaloch a koncertoch!

Pedro-Adam, ďakujem za príležitosť rozšíriť niečo viac o týchto projektoch, do ktorých som zapojený! Teším sa tiež na stretnutie s tebou na ktoromkoľvek európskom festivale a to bude určite znamením toho, že celý tento pandemický kontext, ktorý prežívame, sa konečne skončí! Uvidíme sa skoro!

Adam Parazit Šluch

LARVAE

[f-book] www.facebook.com/larvaerecords

[bandcamp] https://larvaerec.bandcamp.com/merch

[store] larvae.bigcartel.com

[mail] info@larvae.pt

[site] www.larvae.pt

[discogs] www.discogs.com/seller/Larvae

[instagram] www.instagram.com/larvaerecords

[twitter] twitter.com/LarvaeRecords


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára