Čurby (OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2022)

 
Predstavovať Čurbyho,alebo tento festival asi pre milovníkov tvrdej muziky ,nemá zmysel. Funguje od roku 1999 a z lokálneho fesťáku, ktorý začínal na korbe kamiona sa stal jeden z najrešpektovanejších festivalov na grindcore scéne, vo svete. Covidový pôst už pochoval veľa festivalov,ale naštastie Obscene si ide ďalej, ako by sa nič nestalo, dokonca ešte uprostred pandemických obmedzení sa podarilo dať dokopy festival. Čurby má zjavne tuhý korienok, keďže o nejakých úvahách o skončení, ani nechce počuť! Má to jeden , jediný dôvod. Festival funguje celý čas bez sponzorov a jediným sponzorom sú návštevníci, čo si kúpia lístok! A to je v dnešnej dobe už RARITA! Tento rok naštastie už môžeme všetci dýchať slobodne a tak sa všetko vrátilo do starých koľají. Aj OEF. Zopár slov som prehodil s mozgom festivalu Čurbym....

 Čus chlapče, ako sa ti dýcha po covide?

Dobře, to je přece jasné! Dokonce jsem byl už i na jedné zahraniční cestě a to bylo moc fajn zase cestovat!!! Fakt sem si to užil!!! Taky bylo dobrý, že jsem u toho viděl kupu skvělých koncertů, potkal hromadu kámošů a viděl NHL play off! Zážitky k nezaplacení!


 Konečne sa uvoľnili opatrenia a všetko môže znova fungovať. Bolo ťažké, alebo ľahké nájsť na tento rok kapely?


Haha...bylo to snadné, protože kapely jsme měli domluveneé třeba i 3 roky!!! Takže jen to čekání bylo šílené!!! Nejvíc mrzuté je, že nám některé kapely napsaly, že prostě nepřijedou...to bolí!!! Vem si, že jsme s nima v kontaktu celou tu dobu, furt si píšeme , ujišťujeme se, že je vše ok a měsíc před akcí najednou zlom a jen krátký email : Nepřijedeme...strašně smutný! Nejhorší není to, že nepřijedou i když to zamrzí, nejhorší je, že se teď velice špatně shání náhrady..každej už má svý plány a stačí, že je jeden člen kapely na dovolený (v létě je to dost běžný) nebo má šichtu o víkendu a už máš smůlu a těch kapel co jsme oslovili na doplnění bylo fakt hodně! Ale zase na druhou stranu všichni chtějí hrát příští rok haha!


 Veril si tomu, že sa to raz vráti do normálu? Veľa ľuďom na scéne zahrabalo a podľahli dezinformáciam. Myslíš si, že táto zla krv zmizne časom?


Jasně! Vždycky jsem věřil, že se prostě jako společnost musíme naučit žít s covidem!!! Někteří lidi skutečně nemile překvapili...je to mrzuté, dneska jsou to zas obhájci Putlera, no škoda slov...Minulý rok sa ti podarilo dať dokopy fest za 2 mesiace. Veril si tomu?


Věřil! Já musím furt něco dělat! Během covidu sem rozjel merch company, protože prostě nedokážu jen tak sedět a čekat až ti spadne modrý z nebe...ono se prostě dá dělat lecos, když se do toho pořádně zakousneš!!!


Nemal si už niekedy chut sa na to vysrať?

NE!!! I když to furt říkám haha! Ale spoustu věcí mě strašně sere a covid tohle akceleroval...třeba s někým si partner skoro dvacet let a on ti navýší cenu tak, že prostě nevíš co na to říct... a ještě pak dělá že, můžeš být rád, že to pro tebe uděláme...takový zneužití situace se mi nelíbí...


 Rozbehol si aj firmu na výrobu tričiek. Co ta k tomu viedlo?


Nuda a vždycky sem to chtěl udělat!!! Furt mě někdo říkal, tohle nejde, tamto nejde, tak teď si to řešíme sami a vidíme co jde a co nejde...hned si vše zkusíme, pořešíme barevnost, všechno hned vidíme. To je neskutečný luxus!!! Hrajeme si s tím a baví nás to!!!


Tento rok vidím veľa zmien v zostave v podobe zrušených turné od kapiel. Na ktorú kapelu si hrdý, že si ju na OEF tento rok dostal?


Tak to je jasné, na každou, to myslím vážně! Na všech těch více než tisíc kapel, co už na OEF hrály! Dělat totiž zcela nezávislý festival, co nesomruje o peníze u města, EU, kraje nebo sponzorů není tak snadné...ale když se ptáš na tenhle rok, tak jasně že jsem rád, že se k nám vrátí DISMEMBER! Když sem na nich byl před třiceti lety ve sportovní hale v Praze (Campaign For Music Destruction) tak se mi o tomhle, co bude následovat nezdálo ani v nejdivočejších snech!!! Realita prostě překonala vše a vzpomeň si, když DISMEMBER hráli na OEF v roce 2006. Možná jedna z nejlepších death metalových live show, co jsem kdy viděl!!! Samozřejmě jsem nesmírně rád, že přivezeme americké MACABRE na exkluzivní evropské vystoupení! To je prostě paráda! Mám je rád celou jejich kariéru, ta originilita s kterou k muzice přistupují a ještě jsou to navíc skvělý týpci a kámoši, včetně managera Rodneyho a to nebývá běžné!!! A takhle mohu pokračovat dál PIG DESTROYER, SKITSYSTEM, INFEST, BENEDICTION, MOB 47 MIDNIGHT, GATECREEPER, TANKARD, PYREXIA, CONVULSE, BANDIT, GODFLESH, CONAN, HETZE, PxLxFx, FEASTEM? JIG-AI, CRISIX, LIK, MEMORIAM, INCANTATION a mohl bych jet dál!!!Tento rok sa Streda venuje ťažkým riffom. Skvelá voľba kapiel,ako Godflesh a Conan.


Už ten název toho večera FESTIVAL OF WEIRD RIFFS ti vlastně umožňuje pozvat kohokoliv a to je paráda!!! Tohle jsou těžký kalibry a bude to Na Bojišti skvěle fungovat, ale vem si celou sestavu toho dne!!! To je prostě parádní sestava se vším všudy!!! A bude to nezapomenutelný večer!!!Nejaké prekvapenia na tento rok?


Furt jdeme dopředu...furt chci udělat nejlepší undergroundový festival na celém světě!!! A to prostě není málo...tenhle rok jsme uvařili naše vlastní pivo EVER FLOWING STREAM (kooperace s pivovarem Proud. Představ si Áda je teď i sládek haha!) a společně s naší oblíbenou trutnovskou pražírnou vlastní kávu COFFIN GRINDER!!! Prostě se u tý organizace i královsky bavíme a to je dobře ne?

https://youtu.be/yZSDT1DwZi0

OBSCENE


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára