CHAPPA´AI (Hungary)

Vyhulený sci-fi noisecore z Budapešťa, naši dobrí kamoši a bratia v boji s nezapametateľným a nevysloviteľným názvom: CHAPPA'AI.1. Čo kurva znamená ten váš názov kapely? Nevadí vám, že ja vašu kapelu stále volám Čapalapa, lebo je to pre mňa oveľa jednoduchšie si zapamätať?

MARCI: Znamená to Stargate v jazyku goa'uld. Ak si si ešte nevšimol celý koncept kapely je o Stargate. Nevadí mi nazývať to hocijako, my to často voláme 'csapágy' čo znamená ložiská, alebo csap-alj čo je spodok umývadla po maďarsky, hahaha
MARK: V jazyku Goa'uld, Chappa'Ai znamená Stargate, čo je základná téma našej kapely.

2. Ako by sa to mało prefektne vyslovovať a ako najhoršie vyslovené ste to už počuli?

MARCI: No, malo by sa to vyslovovať nejak "shappa-eye" a neviem, najhoršie musia byť tie naše interpretácie čo sme si vymysleli pre svoje vlastné pobavenie v maďarčine.
MARK: Vôbec by sa to nemalo perfektne vyslovovať.

3. Rozmýšľali ste aj o nejakých iných názvoch kapely keď ste ju zakladali?

MARCI: Hahahhaha žiadne sme nemali! Mark (bubeník) a ja sme prišli najprv s konceptom a tak to bolo už o tom od začiatku ... bolo úplne jasné pomenovať kapelú v tomto zmysle .. i keď ja osobne som chcel niečo viac šibnutejšie a tajomnejšie ako shol'va alebo hok'tar...
MARK: Neboli žiadne iné možnosti. Toto muselo byť takto.

4. Je toto teleso CHAPPA’AI nejako hypertechnologicky, intergalakticky alebo kozmicky posadnuté alebo ste proste len furt príliš vyhulení?

MARCI: V prvom rade, my sme veľký sci-fi šialenci, potom veríme v ufo, tak trochu kozmošpiritualisti, ale celá táto vec prišla počas hulenia ... čo sa týka mňa, ja som prestal huliť trávu, moja pamäť je naozaj veľmi zničená, vždy zabúdam kedy skúšame a s kým robíme splity! haha ... je to pre mňa veľmi zlé.
MARK: Chappa'Ai je kozmicky posadnutá, všetci sme posadnutí sci-fi a hlavný koncept pochádza zo science fiction. Hulíme trávu, okrem Marciho, no to v živote kapely ani v tvorivom procese nehrá príliš veľkú úlohu.

5. Ste vy chlapci veľkí fandovia Hendrixa alebo prečo používaže toľko wah-wah efektov?

MARCI: Myslím, že sa všetci zhodneme na nenávidení Hendrixa a celej tej sračke s jeho preceňovaním. Okej, preceňovanie bolo možno trochu príliš tvrdé naňho, pretože bol skvelý, v skutočnosti možno revolučný gitarista, ale bolo vela, vela, veľa lepších psychedelických rockových kapiel a muzikantov ako on .... ja osobne sa milujem blázniť s wah pedálmi dookola, je to naozaj nádherný nástroj s ktorým môžeš robiť svoj hluk ešte viac prijebaný !!!
MARK: To je jedno.


6. Povedzte nám niečo o vašich doterajších vydaniach, ktoré z nich je najnebezpečnejšie? Koľko kopií tak normalne zvyknete rozšíriť a aké máte najbližšie plany?

MARCI: Máme demo nazvané " Supermassive noisebulldozer ", a EP s názvom " hyperspacenoisegrind ". Rozrobené ( už nahraté, ale ešte nevydané - tak dajte kurva bacha!!! ) sú " Goa'uld pleasure palace " EP, kopa splitov s kapelami ako Unadulterated Parasites, Gorgonized Dorks, Sete Star Sept atď. Kolaboračný koncept albumov s 886vg z Chile bude náš ( a dúfajme, že aj kontinentálne ) najväčší harsh a heavy noisegrind epos aký bol kedy urobený. Tiež pracujeme na detailoch s kolaboračným split albumom s Facialmess a možno sa podarí aj ten zkurvený Sedem Minút Strachu split čoskoro !!!
MARK: Máme vydané dve demá a 5way split so Sete Star Sept, Gorgonized Dorks, Agamemnon Project a Mankurt. No a teraz máme tri rozrobené veci, ktoré by už pomaly mohli byť vonku: split s Malad ( noise grind z Ukrainy ), split s Unadulterated Parasites ( surový grind z Malajzie ) a split s Shitnoise Bastards ( noise/grind v duchu SMG z Malajzie ). Máme toho nahratého ešte viac, ako kolaboráciu s 886vg, čo je parádna vec a do budúcnosti rozmýšľame spolupracovať s harshnoise projektami, hrať grind pod nejakým serióznym harshnoise a spolupracovať s noise ľuďmi. Myslím, že to je tá cesta pre nás, ale uvidíme. Tiež máme nahraté grindcore Ep a to vydáme tiež čoskoro. Nahrávame toho veľa.

7. Niečo o noisecore v Maďarsku, ja o tom neviem nič. Existovali tam niekedy nejaké noisecore kapely? Aká je situácia teraz?

MARCI: Noisecore je v Maďarsku totálne neznámi alebo naň hľadia z vysoka. "Seriózne" noisecore kapely nie sú vôbec brané vážne. Raz tu boli kapely Din-addict a Szargyerek, ktoré boli ako tak noisecorové, ale nie úplne. Tiež tu bola parta deciek na vidieku, ktorá robila hrozné shitcore kapely ako Bekötõút, White Section, Anti-sociality (s chlapíkom čo sa po týchto kapelách dostal do Din-Addict), ale toto bola len banda deciek okolo roku 2000 čo žrali durman a hulili, chlastali a proste sa len zabávali a nahrávali si to na pásky. Ja mám ešte svoj sólový noisecore projekt Drogded, kde hrám na bicie a robím pohybmi ovládaný harshnoise počas tohoto hrania a grcania do mikráku. Je to v súčastnosti v podstate jediný "pravý" (prosím zabite ma za toto slovo ... ) noisecore v Maďarsku, myslím. Niektoré ďaľšie projekty čo sú noisecorovo orientované sú Cancerous Aggravation, čo som zase ja s Markom na bicích, ale tá kapela je označovaná ako ghettogrind, ako to sami radi voláme, haha ...
MARK: Boli nejaké kapeli, bola jedna čo sa volala Pasztõrözött, ale v Maďarsku nemá nikto rád noisecore. Sú tu nejaký sračkovo umelecký noise freejazz power electronics avantgardný sráči, ale tiež len zopár a to je asi tak všetko. Vôbec žiadny noisecore.8. Čo vaše koncerty, hrali ste s nejakými zvláštnymi, rozdielnymi kapelami? Alebo nejaké divoké miesta? Ako ten byt, v ktorom ste hrali, to je fakt prifajčené haha – povedzte aj o tom niečo.

MARCI: Zatiaľ sme nehrali príliš veľa, mám pocit, len pár koncertov, z toho viac než polovicu v Budapešti, nejaké akcie na vidieku a dva koncerty v zahraničí. Čudné kapely? Hm ... no aby som bol úprimný neviem si na žiadnu zvláštnu či prijebanú bandu spomenúť, väčšinou hráme s kapelami od sračkového punku po grind, niekedy noise. Väčšinou hráme v šitových kluboch, ale hrali sme v azylovom dome v Liberci a to bolo najlepšie miesto na svete ... jo a hrali sme aj v byte, na treťom poschodí, okolo siedmej večer nejakých desať minút ... to bolo úplne v piči ... podlaha sa pekelne triasla a ľudia sa tvárili ako " čo to tu kurva stvárajú? " ... bola to krátka a rýchla bytová show zorganizovaná jedným mojim kámošom. Tiež som tam hral s mojou hardcore kapelou Norms, obidve vystúpenia dokopy dákych 18 minút, hahaha ... žiadni fízli neprišli!!!
MARK: asi najlepší koncert bol so Sedem Minút Strachu, Supraphon Family, SGS a Sete Star Sept v Budapesti, myslím, že to bolo to najlepšie. Veľa zaujímavých kapiel, myslím, hrali sme s perfektnou d-beat kapelou v Liberci a hrať s SGS je vždy skvelé. Koncert v byte bol tiež super i keď tam bolo plno zkurvených hipsterov, ktorými opovrhujem. Tiež sme hrali na antifa benefit koncerte na podporu antifa ľudí vo vezení. Zahráme si hocikde za prachy na benzín, no zatial sme hrali len pár koncertov. V Budapesti nie je miesto ani klub pre náš hluk, takže keď hráme my, každý z miestnosti zdrhá. Ale to považujeme za úspech, ak sa im to nepáči tak asi robíme niečo správne.

9. Predstierajú hc / metaloví fandovi na vašich koncertoch, že sa im to páči alebo vás skôr proste vypičujú?

MARCI: Veľa ľudí naozaj nerozumie našim sračkám, ale o tých sa vôbec nestaráme ... keď hráme tak to cítim, že je to len o nás štyroch a o tom čo robíme ... JE TO KURVA ČAROVNÉ. hahahahaha ... veľa ľudí odhádza z miestnosti už pri našej zvukovke a to je pre mňa vždy dobre .. zbaviť sa sráčov, ktorí ma ani nezaujímajú už pred začiatkom koncertu. Na druhej strane sú aj ľudia, ktorí sa do toho naozaj dostanú, alebo sa im proste len páči dvojkopák a podobne, alebo moshujú ( haha ... no človeče ... ) na to čo robíme. Ako kdey. Väčšinou ma to vôbec nezaujíma ...
MARK: Vďaka bohu za to, že to aspoň predstierajú. Buď len čumia v úplnom zmätku alebo odchádzajú. Nikto sa do nás neserie, lebo náš spevák je ostrý ako britva. Ale ja sa aj tak nikdy nepozerám na ľudí, je to len o nás a o tom ako to medzi nami funguje.10. Povedzte svoje tri najobľúbenejšie noisecore albumy a prosím aj obkecajte trochu, že prečo. Vlastníte ich rálne, fyzické kópie (hehe)?

MARCI: Prvý a najlepší noisecore album na svete je ASHIAIP's "NOTHING MAKES MY DICK HARDER THAN THE SCREAM OF A DYING AMERICAN" sedempalec. Je najlepší, bo zvuk je perfektný, riffy sú zlo, keď ich dokážete počuť, Kikanju Baku je kurva najlepší bubeník na svete a vokály sú nepríjemné, trýznivé a dojebané. Je to fakt kurva masterpiece, počúval som to už tak veľa krát, že viem celú tú vec prespievať naspamäť, a to myslím smrteľne vážne ( najbližšie ti to ukážem ). Druhý bude ťažký výber, ale musí to byť MELANOCETUS MURRAYI's strana so splitu s PTAO nazvaná "AT WAR WITH GARBAGE HUMAN BEINGS" ... ak poznáš M.M. tak vieš o čom hovorím ... je to divočina, totálne steny surových a neuveriteľne nepočúvateľných hlukov, nepríjemné a pekelne drviace ušné bubienky, a je to kurva 20 minút dlhé, bez akýchkoľvek prestávok, medzier alebo čohokoľvek. Nemôžeš si na tom albume nikde oddýchnuť, je to proste klenot audioutrpenia!!!!! (a čo sa týka nahrávky, PTAO je tu pecka tiež!!!!) Tretí je NIKUDOREI's "GENITAL TORTURE". 99 skladieb. Jednu hodinu dlhé. Je to skutočné kurva utrpenie. Ja to milujem. Je to dokonalé. Neviem čo viac k tomu povedať, je to proste úplne prijebané a nepočúvateľné, no zároveň zábavné. A musím tu urobiť ešte jedno tretie miesto, pretože veľkou inšpiráciou pre zvuk a tvorbu Chappa'ai je rozhodne WORLD "SPACE GRIND OSAKA", to je definícia noise grindu, s tým sa nedá polemizovať. Samozrejme obrovský obdiv patrí aj klasikám a celoživotným obľúbenom (a samozrejme zdrojom vykrádania riffov) ako Fear Of God, Arsedestroyer, Gore Beyond Necropsy,The Gerogerigegege, Praia De Vomito, Final Exit, Bollock Swine, 7MON a veľa ďaľších, to sa nedá ani porátať nie to vymenovať ... ja som proste až príliš zažratý noisecore fanda!! hahahahhah!!!
MARK: Wow, to je ťažké. Práve teraz KUOLEMA 'NOISE NOT MUSIC', EXIT Hippies/STAGNATION split, 7MON: 187 song demo. Vyrastal som na počúvaní GBN a samozrejme WORLD, a to sú aj naše hlavné inšpirácie, nový hluk, ktorý je dobrý je Sedem Minut Strachu, Praia De Vomito, Melanocetus Murrayi a kapley s Kikanju Bakum. Ja som veľký fanda japonských hlučných vecí ako Final Exit, Senseless Apocalypse, Barricade, Varaus SS, Red, New World, Naplam Death Is Dead a príliš veľa ďaľších aby som to vymenoval.

11. Máte radi aj nejakú inú prijebanú muziku okrem noisecore, z ktorej by sa bežný metalový fanda dogrcal?

MARCI: Ja mám rád veľa sračiek, moja hudobná strava pozostáva hlavne z noise a grindu (samozrejme), punku a metalu. Ale mám rád aj veci ako hiphop, psychedelic rock, math rock, progressive sračky a veľa jazzu a vážnej hudby (môj otec je jazzový/klasický muzikant, takže som vyrastal na tomto ...), dokonca aj nejaký speedcore a happy hardcore !!!!!! A zvykol som počúvať aj veľa inej muziky ... takmer všetko okrem toho čo ide v rádiu.
MARK: Ja milujem gabber hardcore a ranný speedcore, dokonca zvuky happy hardcore, ako thunderdome a terrordrome série. A tiež mám rád kpop a jpop, hlavne KRAYON POP a SNSD.

12. Povedzte nejaké kapely, ktoré sa vám páčia, ale v živote by ste si neobliekli ich triko. A prečo?

MARCI: Ťažká otázka, Rado!!! hahahaha ... Nemyslím, že môžem nejakú povedať, pretože ak sa mi niečo páči tak sa za to nehambím ...ja dokonca nosím aj svoje Cock Brutality a Bitch Infection tričká na rodinné stretnutia a dovolenky!! hahaha ...
MARK: Majority Rule. Orchid. One Eyed God Prophecy. Pg 99. City Of Caterpillar. Off Minor. Unleashed. Chokehold. Earth Crisis. Negative FX. Bathory, aby som ich vymenoval aspoň zopár. Hlavne kapely, ktoré kedysi urobili niečo dobré, ale teraz sú z nich sračky, alebo sa stali príliš populárnymi, alebo majú nejaký odkaz, s ktorým sa nestotožňujem ale robia dobrú muziku.


13. Napíšte desať aleo menej slov o každej z týchto kapiel: Sore Throat, Pokolgép, Vérszerzodés and Bee Gees


MARCI: Sore Throat: strieborný ka-ching je bomba, ale Violent Headache je lepší. Pokolgép: na počúvaní tohoto som vyrástol, prvý album má d-beat skladbu. Vvérszerzõdés: nazi punks fuck off. Bee Gees: prineste mi hlavu Barry Manilowa
MARK: Sore Throat: superduper kurva geniálny, Pokolgép: prvé dosky sú parádne ostatné sú slabé sračky. VÉRSZERZÕDÉS: zkapte. Bee Gees: verzia od Anal Cunt bola zábavnejšia

14. Keby ste mohli byť hociktorým noisecorovým muzikantom, živým či mŕtvym, kým by ste chceli byť?

MARCI: hahahahahahaha, ja neviem, prečo, kto by si chcel byť ty??? (tajne by som chcel byť yamatsuka eye!!! )
MARK: ja by som nechcel byť noisecore muzikantom

15. Čo si myslíte o Meat Shits?

MARCI: Meat Shits sú okej ... nebol som ich veľký fanda ani poslucháč, nikdy ma nijak nezaujímali aby som bol úprimný ... mám veľa iných vecí na obdivoanie, nemám na ich počúvanie trpezlivosť hahaha ... počul som o nich veľa sračiek, že sú rasisti alebo sexisti alebo čo, takže srať na nich.
MARK: Majú nejaké dobré skladby, ale vo všeobecnosti tento AC spôsob byť provokatívny aby som vyzeral provokatívne je nudný a mňa to moc nezaujíma. Podľa mňa sú Meat Shits odpad, z tej doby sú lepšie kapely so skutočným postojom alebo odkazom.

16. Ako sa povie noisecore po maďarsky ? A ako môžem povedať " fuck crust!" ?

MARCI: Zajmag je doslovný preklad, ale to sú len dve slová zlepené v kope, nikto by tomu nerozumel ... ale ak povieš Ricsaj (reechay) alebo Lárma (podobne ako Larm) alebo Zaj alebo Hangos Fos, každému to dojde, hahaha.. to sú synonymá pre hluk - okej, "hangos fos" je "hlučná hnačka ", ale bežne sa to hovorí hahaha ... fuck crust je možno Kibaszott Crust alebo "Crust, a kurva anyád" - čo je niečo ako "crust, tvoja mama je kurva". Máme veľa naozaj dobrých nadávok ako degradovať sračkové crust kapely, hahahaha ...

17. Ďakujem chlapci, uvidíme sa niekde na pódiu a pri bare!

MARCI: Vďaka Rado, uvidíme sa skoro na pódiu a pri bare, a v stĺpčekoch Blastbeat Worship zinu!!! Milujem ťa!
MARK: Dík za priestor Rado. Je dôležité, že pokračujeme v ničení súčastnej estetiky, pretože okripluje mysle a duše ľudí, ktorých milujeme. Bojujme tento dobrý boj a neprestávajme grcať do ksichtu konformite a štátom odobreným, kulturálne akceptovaným formám zábavy, "umenia" a "hudby". Toto by malo byť zrodom novej estetiky a nových spôsobov myslenia, nie o politickej kariére, zkurvenej súťaži popularite alebo frajerskom pochlebovaní. Pred nami sú ciele, ktoré treba dosiahnuť: skaza hudobného priemyslu, odstránenie všetkých umeleckých autorít a smrť ákosu. Zničiť všetky hodnoty. Uvidíme sa čoskoro.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára